    Panasonic Electronic Components XP0150400L
    Part No.:
    XP0150400L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Description:
    TRANS 2NPN 20V 300MA SMINI5-G1
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    2 NPN (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    300mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    20V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    100mV @ 3mA, 30mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100nA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    500 @ 4mA, 2V
    Power - Max:
    150mW
    Frequency - Transition:
    80MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SMini5-G1
    1. How to order XP0150400L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XP0150400L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XP0150400L?
    Image XP0150400L
    Part Number XP0150400L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 NPN (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 300mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 3mA, 30mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 500 @ 4mA, 2V
    Power - Max 150mW
    Frequency - Transition 80MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)