    Panasonic Electronic Components XN0F25600L
    Part No.:
    XN0F25600L
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-23-6
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXN0F25600L.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6
    Package/Case:
    SOT-23-6
    Transistor Type:
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    600mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    20V
    Resistor - Base (R1):
    4.7kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    100 @ 50mA, 5V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    80mV @ 2.5mA, 50mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    Frequency - Transition:
    200MHz
    Power - Max:
    300mW
    Supplier Device Package:
    MINI6-G1
    Datasheet:
    1. How to order XN0F25600L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0F25600L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0F25600L?
    Image XN0F25600L
    Part Number XN0F25600L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-23-6
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 600mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
    Resistor - Base (R1) 4.7kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) -
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 50mA, 5V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 80mV @ 2.5mA, 50mA
    Frequency - Transition 200MHz
    Power - Max 300mW