    Panasonic Electronic Components XN0560100L
    Part No.:
    XN0560100L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    SOT-23-6
    Description:
    TRANS NPN/PNP 50V 100MA MINI6-G1
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-23-6
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    160 @ 2mA, 10V
    Power - Max:
    300mW
    Frequency - Transition:
    150MHz, 80MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    MINI6-G1
    1. How to order XN0560100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0560100L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0560100L?
    Image XN0560100L
    Part Number XN0560100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-23-6
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 2mA, 10V
    Power - Max 300mW
    Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)