    Panasonic Electronic Components XN0460400L
    Part No.:
    XN0460400L
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    SOT-23-6
    Description:
    TRANS NPN/PNP 20V/10V 0.5A MINI6
    Package/Case:
    SOT-23-6
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max):
    500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    20V, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    400mV @ 20mA, 500mA / 300mV @ 8mA, 400mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100nA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    200 @ 500mA, 2V / 100 @ 500mA, 2V
    Power - Max:
    300mW
    Frequency - Transition:
    200MHz, 130MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    MINI6-G1
    1. How to order XN0460400L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0460400L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0460400L?
    Image XN0460400L
    Part Number XN0460400L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-23-6
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max) 500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 20mA, 500mA / 300mV @ 8mA, 400mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 500mA, 2V / 100 @ 500mA, 2V
    Power - Max 300mW
    Frequency - Transition 200MHz, 130MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)