    Panasonic Electronic Components XN0413000L
    Part No.:
    XN0413000L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-23-6
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXN0413000L.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI6
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-23-6
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    15V
    Resistor - Base (R1):
    10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    80 @ 500mA, 2V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 6mA, 300mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    Frequency - Transition:
    130MHz
    Power - Max:
    300mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    MINI6-G1
    Datasheet:
    1. How to order XN0413000L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0413000L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0413000L?
    Image XN0413000L
    Part Number XN0413000L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-23-6
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 500mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 15V
    Resistor - Base (R1) 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) -
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 500mA, 2V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 6mA, 300mA
    Frequency - Transition 130MHz
    Power - Max 300mW