    Panasonic Electronic Components XN0121000L
    Part No.:
    XN0121000L
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SC-74A, SOT-753
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXN0121000L.pdf
    Description:
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W MINI5
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Transistor Type:
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    47kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    160 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    150MHz
    Power - Max:
    300mW
    Supplier Device Package:
    Mini5-G1
    Datasheet:
    1. How to order XN0121000L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0121000L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0121000L?
    Image XN0121000L
    Part Number XN0121000L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SC-74A, SOT-753
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 47kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) -
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition 150MHz
    Power - Max 300mW