    Panasonic Electronic Components XN0111100L
    Part No.:
    XN0111100L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SC-74A, SOT-753
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXN0111100L.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    80MHz
    Power - Max:
    300mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Mini5-G1
    Datasheet:
    1. How to order XN0111100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XN0111100L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XN0111100L?
    Image XN0111100L
    Part Number XN0111100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SC-74A, SOT-753
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition 80MHz
    Power - Max 300mW