    Panasonic Electronic Components UP0460100L
    Part No.:
    UP0460100L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    SOT-563, SOT-666
    Description:
    TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SSMINI6F1
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-563, SOT-666
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    180 @ 2mA, 10V / 180 @ 5mA, 10V
    Power - Max:
    125mW
    Frequency - Transition:
    150MHz, 80MHz
    Operating Temperature:
    125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SSMINI6-F1
    1. How to order UP0460100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UP0460100L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UP0460100L?
    Image UP0460100L
    Part Number UP0460100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-563, SOT-666
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 180 @ 2mA, 10V / 180 @ 5mA, 10V
    Power - Max 125mW
    Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
    Operating Temperature 125°C (TJ)