    Panasonic Electronic Components UP0421000L
    Part No.:
    UP0421000L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-563, SOT-666
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUP0421000L.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-563, SOT-666
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    47kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    160 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    150MHz
    Power - Max:
    125mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SSMINI6-F1
    Datasheet:
    1. How to order UP0421000L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UP0421000L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UP0421000L?
    Image UP0421000L
    Part Number UP0421000L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-563, SOT-666
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 47kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) -
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition 150MHz
    Power - Max 125mW