    Panasonic Electronic Components UNHS20300L
    Part No.:
    UNHS20300L
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUNHS20300L.pdf
    Description:
    IC CIRCUIT PROTECTR 1.2A SNMP 2P
    Manufacturer:
    Package/Case:
    Series:
    UNHS200
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Fuse Type:
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps):
    1.2 A
    Voltage Rating - AC:
    50 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.118" L x 0.091" W x 0.087" H (3.00mm x 2.30mm x 2.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order UNHS20300L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UNHS20300L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UNHS20300L?
    Image UNHS20300L
    Part Number UNHS20300L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Package/Case
    Series UNHS200
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Obsolete
    Mounting Type Surface Mount
    Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps) 1.2 A
    Voltage Rating - AC 50 V
    Voltage Rating - DC 50 V
    Response Time Fast Blow
    Melting I²t -
    Approval Agency -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Color -
    Size / Dimension 0.118" L x 0.091" W x 0.087" H (3.00mm x 2.30mm x 2.20mm)