    Panasonic Electronic Components DMG964H50R
    Part No.:
    DMG964H50R
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SOT-563, SOT-666
    Description:
    TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SOT-563, SOT-666
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    47kOhms, 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    47kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    80 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    Power - Max:
    125mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SSMini6-F3-B
    1. How to order DMG964H50R on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DMG964H50R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DMG964H50R?
    Image DMG964H50R
    Part Number DMG964H50R
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SOT-563, SOT-666
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 47kOhms, 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition -
    Power - Max 125mW