    Panasonic Electronic Components DME50B010R
    Part No.:
    DME50B010R
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    6-SMD (5 Leads), Flat Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDME50B010R.pdf
    Description:
    TRANS NPN/PNP DARL 50V SMINI5
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    6-SMD (5 Leads), Flat Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    1 NPN, 1 PNP Complementary Darlington
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    210 @ 2mA, 10V
    Power - Max:
    150mW
    Frequency - Transition:
    150MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SMini5-F3-B
    Datasheet:
    1. How to order DME50B010R on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DME50B010R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DME50B010R?
    Image DME50B010R
    Part Number DME50B010R
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case 6-SMD (5 Leads), Flat Leads
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 1 NPN, 1 PNP Complementary Darlington
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 210 @ 2mA, 10V
    Power - Max 150mW
    Frequency - Transition 150MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)