    Panasonic Electronic Components DMA261010R
    Part No.:
    DMA261010R
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SC-74A, SOT-753
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type:
    2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    Power - Max:
    300mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Mini5-G3-B
    1. How to order DMA261010R on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DMA261010R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DMA261010R?
    Image DMA261010R
    Part Number DMA261010R
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case SC-74A, SOT-753
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition -
    Power - Max 300mW