    Panasonic Electronic Components 10TPE220ML
    Part No.:
    10TPE220ML
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Tantalum - Polymer Capacitors
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
    Manufacturer:
    Series:
    POSCAP™ TPE
    Package/Case:
    2917 (7343 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    220 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    25mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 105°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.118" (3.00mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D3L
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    1. How to order 10TPE220ML on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 10TPE220ML price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 10TPE220ML?
    Image 10TPE220ML
    Part Number 10TPE220ML
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series POSCAP™ TPE
    Package/Case 2917 (7343 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 220 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)