    onsemi NCV4276DT33RKG
    Part No.:
    NCV4276DT33RKG
    Package:
    TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNCV4276DT33RKG.pdf
    Description:
    IC REG LINEAR 3.3V 400MA DPAK-5
    Package/Case:
    Product Status:
    Obsolete
    Voltage - Input (Max):
    45V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    1.332V @ 250mA
    Current - Output:
    400mA
    Current - Quiescent (Iq):
    220 µA
    Current - Supply (Max):
    35 mA
    PSRR:
    60dB (100Hz)
    Control Features:
    Protection Features:
    Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 150°C
    Supplier Device Package:
    DPAK-5
    Datasheet:
    1. How to order NCV4276DT33RKG on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the NCV4276DT33RKG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NCV4276DT33RKG?
    Image NCV4276DT33RKG
    Part Number NCV4276DT33RKG
    Manufacturer onsemi
    Series -
    Package/Case TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Output Configuration Positive
    Output Type Fixed
    Number of Regulators 1
    Voltage - Input (Max) 45V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
    Voltage - Output (Max) -
    Voltage Dropout (Max) 1.332V @ 250mA
    Current - Output 400mA
    Current - Quiescent (Iq) 220 µA
    Current - Supply (Max) 35 mA
    PSRR 60dB (100Hz)
    Control Features -
    Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Operating Temperature -40°C ~ 150°C