    Omron Automation and Safety M22R-ER-24A
    Part No.:
    M22R-ER-24A
    Manufacturer:
    Omron Automation and Safety
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDM22R-ER-24A.pdf
    Description:
    INDICATOR LIGHT RED 24V 22MM
    Manufacturer:
    Omron Automation and Safety
    Series:
    M22R
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Red
    Lens Color:
    Red
    Lens Transparency:
    Diffused
    Ratings:
    AC/DC
    Voltage:
    24V
    Current:
    8mA
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    0.88" (22.35mm)
    Lens Size:
    29.80mm Dia
    Lens Style:
    Round with Flat Top
    Millicandela Rating:
    Wavelength - Peak:
    Viewing Angle:
    Termination Style:
    Ingress Protection:
    IP65
    Features:
    Datasheet:
    1. How to order M22R-ER-24A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the M22R-ER-24A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M22R-ER-24A?
    Image M22R-ER-12A M22R-EA-12A M22R-EY-T1 M22R-ER-24A M22R-EG-24A
    Part Number M22R-ER-12A M22R-EA-12A M22R-EY-T1 M22R-ER-24A M22R-EG-24A
    Series M22R M22R M22R M22R M22R
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Type LED LED LED LED LED
    Lamp Color Red Red Red Red Red
    Lens Color Red Red Red Red Red
    Lens Transparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
    Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
    Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
    Current 8mA 8mA 8mA 8mA 8mA
    Panel Cutout Shape Round Round Round Round Round
    Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.35mm) 0.88" (22.35mm) 0.88" (22.35mm) 0.88" (22.35mm) 0.88" (22.35mm)
    Lens Size 29.80mm Dia 29.80mm Dia 29.80mm Dia 29.80mm Dia 29.80mm Dia