    OmniOn Power™ CP3500AC65TEZ
    Part No.:
    CP3500AC65TEZ
    Manufacturer:
    OmniOn Power™
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCP3500AC65TEZ.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER 65V 3731W
    Manufacturer:
    OmniOn Power™
    Series:
    CP3500AC65TEZ (3500W)
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Type:
    Front End
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    90 ~ 140 VAC, 185 ~ 265 VAC
    Voltage - Output 1:
    65V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    57.4 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    3731W
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 55°C
    Features:
    Mounting Type:
    Rack Mount
    Size / Dimension:
    13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.8mm x 101.6mm x 41.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order CP3500AC65TEZ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CP3500AC65TEZ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CP3500AC65TEZ?
    Image CP3500AC65TEZ
    Part Number CP3500AC65TEZ
    Manufacturer OmniOn Power™
    Series CP3500AC65TEZ (3500W)
    Packaging Box
    Product Status Active
    Type Front End
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input 90 ~ 140 VAC, 185 ~ 265 VAC
    Voltage - Output 1 65V
    Voltage - Output 2 -
    Voltage - Output 3 -
    Voltage - Output 4 -
    Voltage - Output 5 -
    Voltage - Output 6 -
    Current - Output 1 57.4 A
    Current - Output 2 -
    Current - Output 3 -
    Current - Output 4 -
    Current - Output 5 -
    Current - Output 6 -
    Power (Watts) 3731W
    Applications ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation 3 kV
    Operating Temperature -40°C ~ 55°C
    Mounting Type Rack Mount
    Size / Dimension 13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.8mm x 101.6mm x 41.4mm)