    NXP USA Inc. XC56L307VL150
    Part No.:
    XC56L307VL150
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    196-LBGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXC56L307VL150.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MABGA
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    DSP563xx
    Package/Case:
    196-LBGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Fixed Point
    Interface:
    Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate:
    150MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (576B)
    On-Chip RAM:
    576kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.80V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    196-LBGA (15x15)
    Datasheet:
    1. How to order XC56L307VL150 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XC56L307VL150 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XC56L307VL150?
    Image XC56L307VL150
    Part Number XC56L307VL150
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series DSP563xx
    Package/Case 196-LBGA
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Type Fixed Point
    Interface Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 150MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B)
    On-Chip RAM 576kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.80V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C