    NXP USA Inc. XC56309VL100A
    Part No.:
    XC56309VL100A
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    196-LBGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXC56309VL100A.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    DSP563xx
    Package/Case:
    196-LBGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Fixed Point
    Interface:
    Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate:
    100MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (576B)
    On-Chip RAM:
    24kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    3.30V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    196-LBGA (15x15)
    Datasheet:
    1. How to order XC56309VL100A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XC56309VL100A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XC56309VL100A?
    Image XC56309VL100A XC56309VL100AR2
    Part Number XC56309VL100A XC56309VL100AR2
    Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc.
    Series DSP563xx DSP563xx
    Package/Case 196-LBGA 196-LBGA
    Packaging Tray Tray
    Product Status Obsolete Obsolete
    Type Fixed Point Fixed Point
    Interface Host Interface, SSI, SCI Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 100MHz 100MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B) ROM (576B)
    On-Chip RAM 24kB 24kB
    Voltage - I/O 3.30V 3.30V
    Voltage - Core 3.30V 3.30V
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TJ) -40°C ~ 105°C (TJ)