    NXP USA Inc. MSC8101M1250F
    Part No.:
    MSC8101M1250F
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    332-BFBGA, FCBGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMSC8101M1250F.pdf
    Description:
    DSP 16BIT 250MHZ CPM 332FCBGA
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    StarCore
    Package/Case:
    332-BFBGA, FCBGA
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    SC140 Core
    Interface:
    Communications Processor Module (CPM)
    Clock Rate:
    250MHz
    Non-Volatile Memory:
    External
    On-Chip RAM:
    512kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.60V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    332-FCBGA (17x17)
    Datasheet:
    1. How to order MSC8101M1250F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MSC8101M1250F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSC8101M1250F?
    Image MSC8101M1250F
    Part Number MSC8101M1250F
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series StarCore
    Package/Case 332-BFBGA, FCBGA
    Packaging Box
    Product Status Obsolete
    Type SC140 Core
    Interface Communications Processor Module (CPM)
    Clock Rate 250MHz
    Non-Volatile Memory External
    On-Chip RAM 512kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.60V
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TJ)