    NXP USA Inc. MC68360CZP25L
    Part No.:
    MC68360CZP25L
    Package:
    357-BGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMC68360CZP25L.pdf
    Description:
    IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
    Package/Case:
    357-BGA
    Speed:
    25MHz
    Co-Processors/DSP:
    Communications; CPM
    Ethernet:
    10Mbps (1)
    Voltage - I/O:
    5.0V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    357-PBGA (25x25)
    Additional Interfaces:
    SCC, SMC, SPI
    Datasheet:
    1. How to order MC68360CZP25L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MC68360CZP25L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MC68360CZP25L?
    Image MC68360CZP25L
    Part Number MC68360CZP25L
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Package/Case 357-BGA
    Series M683xx
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Core Processor CPU32+
    Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
    Speed 25MHz
    Co-Processors/DSP Communications; CPM
    RAM Controllers DRAM
    Graphics Acceleration No
    Ethernet 10Mbps (1)
    SATA -
    USB -
    Voltage - I/O 5.0V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)