    NXP USA Inc. MC68360CEM25L
    Part No.:
    MC68360CEM25L
    Package:
    240-BFQFP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMC68360CEM25L.pdf
    Description:
    IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP
    Package/Case:
    240-BFQFP
    Speed:
    25MHz
    Co-Processors/DSP:
    Communications; CPM
    Ethernet:
    10Mbps (1)
    Voltage - I/O:
    5.0V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    240-FQFP (32x32)
    Additional Interfaces:
    SCC, SMC, SPI
    Datasheet:
    1. How to order MC68360CEM25L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MC68360CEM25L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MC68360CEM25L?
    Image MC68360CEM25L
    Part Number MC68360CEM25L
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Package/Case 240-BFQFP
    Series M683xx
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Core Processor CPU32+
    Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
    Speed 25MHz
    Co-Processors/DSP Communications; CPM
    RAM Controllers DRAM
    Graphics Acceleration No
    Ethernet 10Mbps (1)
    SATA -
    USB -
    Voltage - I/O 5.0V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)