    NXP USA Inc. DSP56321VL275
    Part No.:
    DSP56321VL275
    Package:
    196-BGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDSP56321VL275.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 275MHZ 196MAPBGA
    Series:
    DSP56K/Symphony
    Package/Case:
    196-BGA
    Clock Rate:
    275MHz
    On-Chip RAM:
    576kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.60V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    196-MAPBGA (15x15)
    Datasheet:
    1. How to order DSP56321VL275 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DSP56321VL275 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DSP56321VL275?
    Image DSP56321VL275
    Part Number DSP56321VL275
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series DSP56K/Symphony
    Package/Case 196-BGA
    Interface Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 275MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B)
    On-Chip RAM 576kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.60V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)