    NXP USA Inc. DSP56321VL220
    Part No.:
    DSP56321VL220
    Package:
    196-BGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDSP56321VL220.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 220MHZ 196MAPBGA
    Series:
    DSP56K/Symphony
    Package/Case:
    196-BGA
    Clock Rate:
    220MHz
    On-Chip RAM:
    576kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.60V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    196-MAPBGA (15x15)
    Datasheet:
    1. How to order DSP56321VL220 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DSP56321VL220 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DSP56321VL220?
    Image DSP56321VL220
    Part Number DSP56321VL220
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series DSP56K/Symphony
    Package/Case 196-BGA
    Interface Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 220MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B)
    On-Chip RAM 576kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.60V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)