    NXP USA Inc. DSP56303AG100
    Part No.:
    DSP56303AG100
    Package:
    144-LQFP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDSP56303AG100.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 100MHZ 144-LQFP
    Series:
    DSP563xx
    Package/Case:
    144-LQFP
    Clock Rate:
    100MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (576B)
    On-Chip RAM:
    24kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    3.30V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    144-LQFP (20x20)
    Datasheet:
    1. How to order DSP56303AG100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DSP56303AG100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DSP56303AG100?
    Image DSP56303AG100B1 DSP56303AG100 DSP56303AG100R2
    Part Number DSP56303AG100B1 DSP56303AG100 DSP56303AG100R2
    Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
    Series DSP563xx DSP563xx DSP563xx
    Package/Case 144-LQFP 144-LQFP 144-LQFP
    Packaging Tray Tray Tray
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
    Type Fixed Point Fixed Point Fixed Point
    Interface Host Interface, SSI, SCI Host Interface, SSI, SCI Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 100MHz 100MHz 100MHz
    Non-Volatile Memory ROM (576B) ROM (576B) ROM (576B)
    On-Chip RAM 24kB 24kB 24kB
    Voltage - I/O 3.30V 3.30V 3.30V
    Voltage - Core 3.30V 3.30V 3.30V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ) -40°C ~ 100°C (TJ) -40°C ~ 100°C (TJ)