    NXP USA Inc. DSP56301AG100
    Part No.:
    DSP56301AG100
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    208-LQFP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDSP56301AG100.pdf
    Description:
    IC DSP 24BIT 100MHZ GP 208-LQFP
    Manufacturer:
    NXP USA Inc.
    Series:
    DSP563xx
    Package/Case:
    208-LQFP
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Fixed Point
    Interface:
    Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate:
    100MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (9kB)
    On-Chip RAM:
    24kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    3.30V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    208-TQFP (28x28)
    Datasheet:
    1. How to order DSP56301AG100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DSP56301AG100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DSP56301AG100?
    Image DSP56301AG100
    Part Number DSP56301AG100
    Manufacturer NXP USA Inc.
    Series DSP563xx
    Package/Case 208-LQFP
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Type Fixed Point
    Interface Host Interface, SSI, SCI
    Clock Rate 100MHz
    Non-Volatile Memory ROM (9kB)
    On-Chip RAM 24kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 3.30V
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)