XTCLH24M576CHJA2P0.pdf
XTCLH24M576CHJA2P0.pdf
| Image |  |
| Part Number | XTCLH24M576CHJA2P0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | XTCLH |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | VCTCXO |
| Frequency | 24.576 MHz |
| Function | - |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±280ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 3.5mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |