XTCLH20M000CYJB6P0.pdf
XTCLH20M000CYJB6P0.pdf
| Image |  |
| Part Number | XTCLH20M000CYJB6P0 |
| Type | TCXO |
| Frequency | 20 MHz |
| Function | - |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±280ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 6mA |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |