XTCLH16M384THJA2P0.pdf
XTCLH16M384THJA2P0.pdf
| Image |  |
| Part Number | XTCLH16M384THJA2P0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | XNCLH |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | TCXO |
| Frequency | 16.384 MHz |
| Function | - |
| Output | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply | 3V |
| Frequency Stability | ±200ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 2mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |