XTCLH10M000CHJA1P0.pdf
XTCLH10M000CHJA1P0.pdf
| Image |  |
| Part Number | XTCLH10M000CHJA1P0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | XNCLH |
| Package/Case | 8-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | TCXO |
| Frequency | 10 MHz |
| Function | - |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±280ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 3mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |