    Murata Electronics PKM22EPH2001
    Part No.:
    PKM22EPH2001
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Alarms, Buzzers, and Sirens
    Package:
    Description:
    BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    PK
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Driver Circuitry:
    Transducer, Externally Driven
    Input Type:
    Zero-Peak Signal
    Voltage - Rated:
    1.5 V
    Voltage Range:
    25V (Max)
    Frequency:
    2kHz
    Technology:
    Piezo
    Operating Mode:
    Ringer
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    75dB @ 1.5V, 10cm
    Current - Supply:
    Port Location:
    Top
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Approval Agency:
    Ratings:
    Ingress Protection:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Termination:
    PC Pins
    Size / Dimension:
    0.866" Dia (22.00mm)
    1. How to order PKM22EPH2001 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PKM22EPH2001 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PKM22EPH2001?
    Image PKM22EPH2001
    Part Number PKM22EPH2001
    Manufacturer Murata Electronics
    Series PK
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
    Input Type Zero-Peak Signal
    Voltage - Rated 1.5 V
    Voltage Range 25V (Max)
    Frequency 2kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Ringer
    Duration -
    Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 1.5V, 10cm
    Current - Supply -
    Port Location Top
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Approval Agency -
    Ratings -
    Ingress Protection -
    Mounting Type Through Hole
    Termination PC Pins
    Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)