    Murata Electronics PKB24SWH3301
    Part No.:
    PKB24SWH3301
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Alarms, Buzzers, and Sirens
    Package:
    Description:
    BUZZER PIEZO 24MM FLANGE
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    PK
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Driver Circuitry:
    Indicator, Internally Driven
    Input Type:
    DC
    Voltage - Rated:
    Voltage Range:
    3 ~ 20V
    Frequency:
    3.3kHz
    Technology:
    Piezo
    Operating Mode:
    Continuous
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    Current - Supply:
    12mA
    Port Location:
    Top
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Approval Agency:
    Ratings:
    Ingress Protection:
    Mounting Type:
    Panel Mount, Flange
    Termination:
    Wire Leads
    Size / Dimension:
    0.945" Dia (24.00mm)
    1. How to order PKB24SWH3301 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PKB24SWH3301 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PKB24SWH3301?
    Image PKB24SWH3301
    Part Number PKB24SWH3301
    Manufacturer Murata Electronics
    Series PK
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
    Input Type DC
    Voltage - Rated -
    Voltage Range 3 ~ 20V
    Frequency 3.3kHz
    Technology Piezo
    Operating Mode Continuous
    Duration -
    Sound Pressure Level (SPL) -
    Current - Supply 12mA
    Port Location Top
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Approval Agency -
    Ratings -
    Ingress Protection -
    Mounting Type Panel Mount, Flange
    Termination Wire Leads
    Size / Dimension 0.945" Dia (24.00mm)