    Murata Electronics MXLF56LF1000
    Part No.:
    MXLF56LF1000
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMXLF56LF1000.pdf
    Description:
    COAX CBL LSC TO CABLE
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Obsolete
    Style:
    LSC to Cable
    1st Connector:
    LSC Plug, Right Angle
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    Cable (Round)
    2nd Contact Gender:
    2nd Connector Mounting Type:
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    3.937" (100.00mm)
    Cable Type:
    0.53mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    6 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Shielded
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order MXLF56LF1000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MXLF56LF1000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MXLF56LF1000?
    Image MXLF56LF1000
    Part Number MXLF56LF1000
    Manufacturer Murata Electronics
    Series -
    Packaging Box
    Product Status Obsolete
    Style LSC to Cable
    1st Connector LSC Plug, Right Angle
    1st Contact Gender Female
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Cable (Round)
    2nd Contact Gender -
    2nd Connector Mounting Type -
    Length 3.937" (100.00mm)
    Cable Type 0.53mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance -
    Connector Impedance -
    Overall Impedance 50 Ohms
    Frequency - Max 6 GHz
    Color Black
    Features Shielded
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C