    Murata Electronics MXJA01XX2000
    Part No.:
    MXJA01XX2000
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMXJA01XX2000.pdf
    Description:
    COAX CBL JSC TO CABLE
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    JSC, 5829
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Style:
    JSC to Cable
    1st Connector:
    JSC Plug, Right Angle
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    Cable (Round)
    2nd Contact Gender:
    2nd Connector Mounting Type:
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    7.874" (200.00mm)
    Cable Type:
    0.81mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    12 GHz
    Color:
    White
    Features:
    Shielded
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order MXJA01XX2000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MXJA01XX2000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MXJA01XX2000?
    Image MXJA01XX2000
    Part Number MXJA01XX2000
    Manufacturer Murata Electronics
    Series JSC, 5829
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Style JSC to Cable
    1st Connector JSC Plug, Right Angle
    1st Contact Gender Female
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Cable (Round)
    2nd Contact Gender -
    2nd Connector Mounting Type -
    Length 7.874" (200.00mm)
    Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance -
    Connector Impedance -
    Overall Impedance 50 Ohms
    Frequency - Max 12 GHz
    Color White
    Features Shielded
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C