    Murata Electronics MXHJD3HJ1000
    Part No.:
    MXHJD3HJ1000
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL HSC TO CABLE
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Style:
    HSC to Cable
    1st Connector:
    HSC Jack, Right Angle
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    Cable (Round)
    2nd Contact Gender:
    2nd Connector Mounting Type:
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    3.937" (100.00mm)
    Cable Type:
    1.13mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    6 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Shielded
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order MXHJD3HJ1000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MXHJD3HJ1000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MXHJD3HJ1000?
    Image MXHJD3HJ1000
    Part Number MXHJD3HJ1000
    Manufacturer Murata Electronics
    Series -
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Style HSC to Cable
    1st Connector HSC Jack, Right Angle
    1st Contact Gender Male
    1st Connector Mounting Type -
    2nd Connector Cable (Round)
    2nd Contact Gender -
    2nd Connector Mounting Type -
    Length 3.937" (100.00mm)
    Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance -
    Connector Impedance -
    Overall Impedance 50 Ohms
    Frequency - Max 6 GHz
    Color Black
    Features Shielded
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C