GRM2165C1H472JA01J.pdf
GRM2165C1H472JA01J.pdf
| Image | |
| Part Number | GRM2165C1H472JA01J |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4700 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |