GRM188F52A222ZD01D.pdf
GRM188F52A222ZD01D.pdf
| Image | |
| Part Number | GRM188F52A222ZD01D |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 2200 pF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |