GRM188C80G105MA01D.pdf
GRM188C80G105MA01D.pdf
| Image | |
| Part Number | GRM188C80G105MA01D |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | GRM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 4V |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |