GCM188L81H221MA03J.pdf
GCM188L81H221MA03J.pdf
| Image | |
| Part Number | GCM188L81H221MA03J |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 220 pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X8L |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |