GCM1885C2A9R1BA16J.pdf
GCM1885C2A9R1BA16J.pdf
| Image | |
| Part Number | GCM1885C2A9R1BA16J |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 9.1 pF |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |