    Micro Commercial Co DFLZ24-TP-HF
    Part No.:
    DFLZ24-TP-HF
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Category:
    Single Zener Diodes
    Package:
    SOD-123F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDFLZ24-TP-HF.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 24V 1W SOD123FL
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Series:
    Package/Case:
    SOD-123F
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    24 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    1 W
    Impedance (Max) (Zzt):
    15 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    1 µA @ 18 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.2 V @ 200 mA
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOD-123FL
    Datasheet:
    1. How to order DFLZ24-TP-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DFLZ24-TP-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DFLZ24-TP-HF?
    Image DFLZ24-TP DFLZ24Q-TP DFLZ24-TP-HF
    Part Number DFLZ24-TP DFLZ24Q-TP DFLZ24-TP-HF
    Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
    Series - - -
    Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F
    Packaging Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V 24 V 24 V
    Tolerance ±5% ±5% ±5%
    Power - Max 1 W 1 W 1 W
    Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms 15 Ohms 15 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 18 V 1 µA @ 18 V 1 µA @ 18 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)