    Micro Commercial Co BZV49C3V3-TP
    Part No.:
    BZV49C3V3-TP
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Category:
    Single Zener Diodes
    Package:
    TO-243AA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBZV49C3V3-TP.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 3.3V 1W SOT89
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Series:
    Package/Case:
    TO-243AA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    3.3 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    1 W
    Impedance (Max) (Zzt):
    95 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    1 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 50 mA
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-89
    Datasheet:
    1. How to order BZV49C3V3-TP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BZV49C3V3-TP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BZV49C3V3-TP?
    Image BZV49C3V3-TP
    Part Number BZV49C3V3-TP
    Manufacturer Micro Commercial Co
    Series -
    Package/Case TO-243AA
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 1 W
    Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)