    Micro Commercial Co BZT52C22S-TP
    Part No.:
    BZT52C22S-TP
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Package:
    SC-76, SOD-323
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBZT52C22S-TP.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Series:
    Package/Case:
    SC-76, SOD-323
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    22 V
    Tolerance:
    ±6%
    Power - Max:
    200 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    55 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 15.4 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Supplier Device Package:
    SOD-323
    Datasheet:
    1. How to order BZT52C22S-TP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BZT52C22S-TP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BZT52C22S-TP?
    Image BZT52C22S-TP BZT52C22SHE3-TP BZT52C22S-TPS01-HF
    Part Number BZT52C22S-TP BZT52C22SHE3-TP BZT52C22S-TPS01-HF
    Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
    Series - - -
    Package/Case SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V 22 V 22 V
    Tolerance ±6% ±6% ±6%
    Power - Max 200 mW 200 mW 200 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15.4 V 100 nA @ 15.4 V 100 nA @ 15.4 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C