    Maury Microwave SW-292-FMR-36
    Part No.:
    SW-292-FMR-36
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSW-292-FMR-36.pdf
    Description:
    COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Series:
    StabilityWafer
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Style:
    2.92mm to 2.92mm
    1st Connector:
    2.92mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    2.92mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Cable Type:
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    40 GHz
    Color:
    Features:
    Color Coded, Flexible, On Wafer, Phase Stable
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order SW-292-FMR-36 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SW-292-FMR-36 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SW-292-FMR-36?
    Image SW-185-FM-36 SW-35-FM-36 SW-292-FM-36 SW-292-FMR-36 SW-35-FM-48
    Part Number SW-185-FM-36 SW-35-FM-36 SW-292-FM-36 SW-292-FMR-36 SW-35-FM-48
    Manufacturer Maury Microwave Maury Microwave Maury Microwave Maury Microwave Maury Microwave
    Series StabilityWafer StabilityWafer StabilityWafer StabilityWafer StabilityWafer
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm
    1st Connector 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm)
    Cable Type - - - - -
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz