    Maury Microwave SW-185-FMR-48
    Part No.:
    SW-185-FMR-48
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSW-185-FMR-48.pdf
    Description:
    COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
    Manufacturer:
    Maury Microwave
    Series:
    StabilityWafer
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Style:
    1.85mm to 1.85mm
    1st Connector:
    1.85mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    1.85mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    48.0" (1.2m) 4.0'
    Cable Type:
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz