    Masach Tech Ltd. MS483-10F
    Part No.:
    MS483-10F
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS483-10F.pdf
    Description:
    RF SHIELD 1.744"X1.902" SOLDER
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Frame
    Height - Overall:
    0.157" (4.00mm)
    Length - Overall:
    1.902" (48.30mm)
    Width - Overall:
    1.744" (44.30mm)
    Ventilation:
    Mounting Type:
    Solder
    Datasheet:
    1. How to order MS483-10F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MS483-10F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MS483-10F?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MS483-10F.
    Image MS483-10S MS483-10C MS483-10F
    Part Number MS483-10S MS483-10C MS483-10F
    Manufacturer Masach Tech Ltd. Masach Tech Ltd. Masach Tech Ltd.
    Packaging Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active
    Type Frame Frame Frame
    Height - Overall 0.157" (4.00mm) 0.157" (4.00mm) 0.157" (4.00mm)
    Length - Overall 1.902" (48.30mm) 1.902" (48.30mm) 1.902" (48.30mm)
    Width - Overall 1.744" (44.30mm) 1.744" (44.30mm) 1.744" (44.30mm)