    Masach Tech Ltd. MS382-10S-NS
    Part No.:
    MS382-10S-NS
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Category:
    RF Shields
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS382-10S-NS.pdf
    Description:
    38.2X33.3X5MM RF SHIELD
    Manufacturer:
    Masach Tech Ltd.
    Series:
    Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Shield, 1-Piece
    Height - Overall:
    0.197" (5.00mm)
    Length - Overall:
    1.504" (38.20mm)
    Width - Overall:
    1.311" (33.30mm)
    Ventilation:
    Non-Vented
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Datasheet:
    1. How to order MS382-10S-NS on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MS382-10S-NS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MS382-10S-NS?
    Image MS382-10C MS382-10F MS382-10S MS382-10S-NS MS382-10C-NS
    Part Number MS382-10C MS382-10F MS382-10S MS382-10S-NS MS382-10C-NS
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece
    Height - Overall 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)
    Length - Overall 1.504" (38.20mm) 1.504" (38.20mm) 1.504" (38.20mm) 1.504" (38.20mm) 1.504" (38.20mm)
    Width - Overall 1.311" (33.30mm) 1.311" (33.30mm) 1.311" (33.30mm) 1.311" (33.30mm) 1.311" (33.30mm)