    Masach Tech Ltd. MS243-10F-NS
    Part No.:
    MS243-10F-NS
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS243-10F-NS.pdf
    Description:
    RF SHIELD 0.350" X 0.957" SOLDER
    Height - Overall:
    0.150" (3.80mm)
    Length - Overall:
    0.957" (24.30mm)
    Width - Overall:
    0.350" (8.90mm)
    Ventilation:
    Mounting Type:
    Solder
    Datasheet:
    1. How to order MS243-10F-NS on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MS243-10F-NS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MS243-10F-NS?
    Image MS243-10S-NS MS243-10F-NS MS243-10C-NS MS243-10F MS243-10C
    Part Number MS243-10S-NS MS243-10F-NS MS243-10C-NS MS243-10F MS243-10C
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Frame Frame Frame Frame Frame
    Height - Overall 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm)
    Length - Overall 0.957" (24.30mm) 0.957" (24.30mm) 0.957" (24.30mm) 0.957" (24.30mm) 0.957" (24.30mm)
    Width - Overall 0.350" (8.90mm) 0.350" (8.90mm) 0.350" (8.90mm) 0.350" (8.90mm) 0.350" (8.90mm)