    Masach Tech Ltd. MS192-10S-NS
    Part No.:
    MS192-10S-NS
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMS192-10S-NS.pdf
    Description:
    RF SHIELD 0.587" X 0.756" SOLDER
    Type:
    Shield, 1-Piece
    Height - Overall:
    0.150" (3.80mm)
    Length - Overall:
    0.756" (19.20mm)
    Width - Overall:
    0.587" (14.90mm)
    Ventilation:
    Non-Vented
    Mounting Type:
    Solder
    Datasheet:
    1. How to order MS192-10S-NS on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MS192-10S-NS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MS192-10S-NS?
    Image MS192-10F-NS MS192-10S-NS MS192-10C-NS MS192-10S MS192-10C
    Part Number MS192-10F-NS MS192-10S-NS MS192-10C-NS MS192-10S MS192-10C
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece Shield, 1-Piece
    Height - Overall 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm) 0.150" (3.80mm)
    Length - Overall 0.756" (19.20mm) 0.756" (19.20mm) 0.756" (19.20mm) 0.756" (19.20mm) 0.756" (19.20mm)
    Width - Overall 0.587" (14.90mm) 0.587" (14.90mm) 0.587" (14.90mm) 0.587" (14.90mm) 0.587" (14.90mm)