    Magnetic Shield Corporation CP080-30-59
    Part No.:
    CP080-30-59
    Manufacturer:
    Magnetic Shield Corporation
    Category:
    RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
    Package:
    Description:
    RF EMI SHIELDING SHEET 1.4MX30"
    Manufacturer:
    Magnetic Shield Corporation
    Series:
    Co-NETIC® AA
    Packaging:
    Sheet
    Product Status:
    Active
    Type:
    Shielding Sheet
    Shape:
    Rectangular
    Length:
    55.118" (1.40m)
    Width:
    30.000" (762.00mm)
    Thickness - Overall:
    0.079" (2.00mm)
    Operating Temperature:
    Adhesive:
    Material:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order CP080-30-59 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CP080-30-59 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CP080-30-59?
    Image CP080-30-14 CP080-30-29 CP080-30-59
    Part Number CP080-30-14 CP080-30-29 CP080-30-59
    Manufacturer Magnetic Shield Corporation Magnetic Shield Corporation Magnetic Shield Corporation
    Series Co-NETIC® AA Co-NETIC® AA Co-NETIC® AA
    Packaging Sheet Sheet Sheet
    Product Status Active Active Active
    Type Shielding Sheet Shielding Sheet Shielding Sheet
    Shape Rectangular Rectangular Rectangular
    Length 55.118" (1.40m) 55.118" (1.40m) 55.118" (1.40m)
    Width 30.000" (762.00mm) 30.000" (762.00mm) 30.000" (762.00mm)
    Thickness - Overall 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm)